Od ponad 10 lat pracuje w branży kynologicznej. Absolwentka studiów wyższych UW „Dziennikarstwa i komunikacji społecznej” i SGGW, gdzie ukończyła dwa kierunki Studiów Podyplomowych „Zoopsychologia - problemów behawioru psów” oraz "Pies w społeczeństwie - hodowla i zachowanie". Posiada kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu zoopsychologa wydane przez ESPZ i WP. Ukończyła kurs asystencki ZKwP. Prowadzi swoją działalność pod marką Na Psa Urok związaną z udzielaniem konsultacji behawioralnych szkoleń i hotelem dla psów. Organizuje warsztaty dla wolontariuszy w schroniskach i fundacjach pro-zwierzęcych, edukacyjnie wspiera również szkoły i przedszkola w zakresie propagowania zachowania dobrostanu u zwierząt towarzyszących człowiekowi. W prowadzonym przez siebie stacjonarnym ośrodku terapii, przez wiele lat pracowała z psami, które wykazywały patologiczne zachowania związane z agresją.
KATARZYNA MŁODZIANOWSKA

Psycholog zwierząt, zoopsycholog i groomer. Absolwent 4 kierunków studiów podyplomowych związanych z kyno i zoologią: Pies w społeczeństwie – hodowla i zachowanie, na SGGW (2014); Psychologia zwierząt na Colegium Humanitatis (2015); Prawo weterynaryjne i sanitarne na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS (2016); oraz Zoopsychologia – problemy behawioru psów w SGGW (2017). W 2018 roku ukończył kurs asystencki ZKwP. Jego ulubiona tematyka to dobrostan w aspekcie prawnym. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Terranova. Najwięcej radości sprawia mu praca w wodzie ze swoimi dwoma psami.
PIOTR DOLEWSKI

Zoopsycholog. Od 2013 roku prowadzi hodowlę pod patronatem ZKwP. Zawodowo związana jest z kynologią służbową. Pełnię funkcję koordynatora kynologii policyjnej garnizonu podlaskiego. Posiada zdany egzamin asystencki ZKwP i jest w trakcie asystentury. Sekretarz Komisji Hodowlanej, sekretarz zarządu oraz kierownik sekcji hodowlanej grup VII i X w oddziale Białostockiego Związku Kynologicznego. Członek Polskiego Związku Łowieckiego oraz Klubu Wyżła. Absolwentka pierwszego rocznika Zoopsychologii - problemów behawioru psów na Wydziale Nauk o Zwierzętach, Szkoły Główniej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prowadzi własną praktykę pod swoim nazwiskiem oraz pod marką Dogologik. Właścicielka nie małej gromadki wyżłów włoskich i weimarskich.
KATARZYNA OSTROWSKA

Absolwentka Zootechniki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pracuje w Katedrze Hodowli Zwierząt, Instytutu Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Prowadzi wykłady dla słuchaczy studiów podyplomowych Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt. Swoją wiedzą dzieli się ze studentami Zootechniki słuchaczami studiów podyplomowych, kierunku Pies w społeczeństwie - hodowla i zachowanie. Rysownik, ilustrator. Łączy talent z wiedzą kynologiczną. Jest autorką wielu rysunków związanych z morfologią psa w prasie kynologicznej. Prywatnie właścicielka Bouvier des Flandres i niezłomna miłośniczka Pudli.
ANNA KUREK

Doktor nauk weterynaryjnych oraz pracownik dydaktyczno - naukowy w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej SGGW, w Warszawie. Wieloletnia wolontariuszka Schroniska na Warszawskim Paluchu. Absolwentka pierwszego rocznika Zoopsychologii - problemów behawioru psów na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Łączy duszę naukowca i praktyka. Podczas wyjazdu do Republiki Południowej Afryki, na Tshwane University of Technology, pracowała z afrykańskimi drapieżnikami. Konsultant prasowy - jako naukowiec, w bardzo przystępny sposób przybliża ludziom wiedzę o psach w prasie. Prowadzi własną praktykę pod marką Psia Perspektywa i nadal czynnie działa jako wolontariusz "na Paluchu".
PAULA KIEŁBIK

Instruktor przewodników psów ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej, egzaminator. Od 2008 roku związany z ratownictwem. Strażak ratownik. Przez 11 lat przewodnik psa Gorana, psa ratowniczego specjalności gruzowiskowej i terenowej. Obecnie przewodnik labradora o imieniu Gary, psa posiadającego uprawnienia terenowe i gruzowiskowe. Absolwent studiów Pies w społeczeństwie - hodowla i zachowanie oraz Zoopsychologia - problemy behawioru psów. Prowadzi wykłady z kynologii ratowniczej dla słuchaczy studiów o profilach kynologicznych na kilku uczelniach w kraju. Od kilkunastu lat tworzy markę Psieego, gdzie oprócz szkoły prowadzi specjalistyczne szkolenia dla zespołów z kraju i z zagranicy. Od kilku lat prowadzi audycje kynologiczne w lokalnej rozgłośni radiowej., które są dostępne dla słuchaczy w całym kraju.
JERZY HERMA

Architekt Krajobrazu i zoopsycholog. Ukończyła studia Pies w społeczeństwie – hodowla i zachowanie oraz pierwszą edycję studiów Zoopsychologia – problemy behawioru psów na wydziale Nauk o Zwierzętach, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pracuje jako jedna z trzech behawiorystek na "warszawskim Paluchu". Współtworzyła i projektowała jako architekt krajobrazu Żółte Boksy – miejsce, gdzie w warunkach schroniskowych pracuje się z dużym sukcesem z psami lękliwymi i dzikimi. Żółte Boksy są częścią warszawskiego schroniska. Tu psy z pomocą takich osób jak Klaudia odzyskują wiarę w człowieka. Oprócz pracy z psami, do jej obowiązków należy szkolenie wolontariuszy i pracowników schroniska. Działa także jako wolontariusz w fundacji TROP, która zajmuje się poszukiwaniem psów - uciekinierów.
KLAUDIA SOCKA

Dziennikarz i pedagog. Przygodę z psami rozpoczęła w roku 2008, jako wolontariusz w kilku schroniskach. Zawodowo z psami pracuje od 2011 roku. Ukończyła studia podyplomowe: "Zoopsychologia - problemy behawioru psów" oraz "Pies w społeczeństwie – hodowla i zachowanie" na Wydziale Nauk o Zwierzętach, SGGW w Warszawie. Doświadczenie zdobywała pracując w hotelu dla psów, hodowli, kilku schroniskach, oraz klinice weterynaryjnej i fundacji prozwierzęcej. Przez 3 lata związana z GPR OSP Justynów. Prowadziła także kursy Dogoterapii z elementami szkolenia, certyfikując psy do pracy w terapii i edukacji. Autorka książeczki edukacyjnej dla dzieci - Tajemniczy język psów. Prowadzi praktykę pod własnym nazwiskiem. na terenie województwa łódzkiego.
AGNIESZKA WOJCIECHOWSKA

Doktor nauk o Ziemi, były wykładowca akademicki. Zoopsycholog, hodowca, zoofizjoterapeuta, instruktor fitnessu dla psów, groomer. Od 2010 roku prowadzi hodowlę flat cotead retriver, curly coated retriver oraz border terrier Twelve Moons pod patronatem ZKwP. Absolwentka studiów “Pies w społeczeństwie”, oraz pierwszego rocznika „Zoopsychologii – problemy behawioru psów”. W latach 2010 - 2016 trenująca ze swoją flatką Kenią oraz border terrierką Savą obedience. Obecnie przygotowuje swoje psy do working testów oraz prób pracy psów myśliwskich. Prowadzi własną praktykę, zarówno jako zoopsycholog, jak i zoofizjoterpeuta.
Prywatnie opiekunka 8 psów i 5 kotów.
LUIZA GALBARCZYK

Z wykształcenia zootechnik (SGGW) i technik weterynarii i zoopsycholog. Od 2012 pracuje ze zwierzętami w warszawskich klinikach weterynaryjnych. W tym samym roku skończyła kurs Centre Of Applied Pet Ethology - COAPE Polska. Absolwentka studiów Pies w społeczeństwie - hodowla i zachowanie oraz pierwszego rocznika Zoopsychologii - problemów behawioru psów, na Wydziale Nauk o Zwierzętach, Szkoły głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie . Od 2017 roku uczy Zoopsychologii w Centrum nauki i biznesu Żak w Piasecznie. Specjalistka od komunikacji i relacji z głuchymi psami. Prywatnie właścicielka 12 - letniej Mimi oraz małego pudla - Szyszki. Z jednym ze swoich psów ćwiczyła różne sporty w tym Nosework, gdzie zdała egzaminy na wszystkie trzy zapachy.
KATARZYNA BIEL-NOWAKOWSKA

Z wykształcenia anglistka i kynopsycholog. Biegła znajomość angielskiego pozwala jej na zgłębianie wiedzy o zachowaniu i szkoleniu zwierząt właśnie w tym języku. Jest to o tyle ważne, że po angielsku wydano o wiele więcej wartościowych materiałów dotyczących antrozoologii, dobrostanu i szkolenia zwierząt niż po polsku. Również trenerzy bazujący na stosowanej analizie zachowania w szkoleniu zwierząt, wywodzą się często z krajów anglojęzycznych. To właśnie spotkania z trenerami stawiającymi na pierwszym miejscu dobro zwierząt i stosującymi metody rozbudzające ich ciekawość i chęć współpracy z człowiekiem, zainspirowały Ewę do stworzenia Common Language – miejsca łączącego ludzi, którzy pragną zrozumieć inne zwierzęta i znaleźć z nimi wspólny język.
EWA RUMISTRZEWICZ
